Michaela
Sklarčíková  

 
O fotografce   |   Fotogalerie   |   Nabídka   |   Ceník   |   Dárkové poukazy   |   FAQ   |   Kontakt

Fotografování miminek a dětí, rodinné a těhotenské foto, zdokumentování porodu - černobílá fotografie

Fotoateliér Ostrava, Michaela Sklarčíková, Poděbradova 101 A, Moravská Ostrava, 702 00 | Telefon: +420 734 205 955
  Můj blog Facebook Obrazy, dekorace  

Často kladené otázky

JAK SE MOHU OBJEDNAT?

Pro objednání termínu na focení zvolte prosím stránku KONTAKT.

Můžete se objednat buď telefonicky kdykoliv i o víkendu nebo zvolte objedávkový formulář v sekci NAPIŠTE MI.

KDY JE NEJVHODNĚJŠÍ VĚK NA FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ?

U novorozeňátek

Ideální věk na fotografování nejmenších miminek je od příchodu z porodnice do jednoho měsíce od narození. Proto je vhodné domluvit si termín ještě v těhotenství nebo volejte přímo z porodnice. Ráda si objednávky přizpůsobím podle Vás.

Novopečeným rodičům nabízím fotografování spících miminek, kdy jsou tyto děti hodně spavá a klidná a působí na těchto fotografiích velmi emotivně. Tady je ideální věk do 14 dnů od narození.

PO DOMLUVĚ MOHU I ZA MIMINKEM PŘIJET DOMŮ DO PROSTŘEDÍ MU DOBŘE ZNÁMEM.

Větší miminka od 3 měsíců do 1 roku

Nejlepší věk na focení větších miminek je cca od 3.měsíců, kdy se pokoušejí pást koníčky a umějí se krásně usmát. Ve věku kolem 10 měsíců umějí děti samostatně sedět, takže je možné je fotografovat i v jiných polohách něz na bříšku nebo na zádech. Později lze zachytit první samostané krůčky nebo je možné vyfotografovat dítě právě na jeho první narozeniny.

Děti od jednoho roku

Tyto děti už většinou umějí samostatně stát a chodit, takže motivy a rekvizity přizpůsobuji dětem na míru.

Děti od tří let a výše

U těchto dětí se snažím zachytit jejich povahu a vkus. U holčiček jejich princeznovské období, kdy je možné zapůjčení různých druhů šatiček a tutu sukýnek, které se v poslední době staly velmi oblíbené. U chlapců se možné se domuvit na fotografování jejich koníčků nebo sportu, kterému se věnují. Ideální je vzít dětem domacího mazlíčka jako je malý pejsek, kočička nebo králíček.

CO SI NA FOCENÍ VZÍT SEBOU?

Oblečení pro rodinnou fotografii

Je vhodné celou rodinu sladit do stejných barev. Ideální je černá a bílá barva nebo kombinace těchto dvou barev. U dětí není podmínkou. Dále jsou vhodné rifle. Trička je lepší vybírat bez reklamní nápisů a různých aplikací.

Pro maminky a holčičky doporučuji letní šaty různé sukýnky a ozdůbky – náramky na ruku, náhrdelníky, náušnice, sponky do vlasů.

Oblečení pro nastávající maminku

Vhodné jsou různá bolérka, které odkrývají bříška. Stejně tak i přiléhavé trička na ramínka nebo košile, které se dají pod bříškem zavázat. Vhodné jsou dříny, které maminka nosila ještě před těhotenství nebo těhotenské lacláče. Nevhodné jsou těhotenské kalhoty s širokým pásem na bříško. Hlavně nezapomeňte vzít tatínka a dobrou náladu. :-)

Oblečení dětem

Dětem vemte více věci na převlečení. Holčičkám nejvíce sluší šatičky, různé háčkované kloboučky a čepičky. Klukům pak rifle a košile, vhodné jsou i bekovky, dětské kravaty. Nezapoměntě dětem vzít jejich oblíbenou hračku. Je možné se domluvit i na některých rekvizitách jako jsou dětské retro kočárky atd.

Důležité je vzít dětem dostatek tekutin a malou svačinku.

JAK DLOUHO FOCENÍ TRVÁ?

Fotografování trvá podle zvoleného balíčku 1-2 hodiny. U novorozeňátek se může tato doba prodloužit na 3 hodiny.

KDY SE ZA FOCENÍ PLATÍ?

Pokud již máte vybraný fotobalíček, můžete platit na místě po focení. Pokud s výběrem vhodného balíčku počkáte až po shlédnutí fotek, můžete zaplatit přes č.ú. nejpozději však před tiskem fotografií. Vždy, ale vybírám zálohu 500,- Kč

ZA JAK DLOUHO BUDOU FOTKY HOTOVÉ?

Pořízené snímky nahrávám do týdne od focení do soukromé galerie.

Vy si dle Vámi zvoleného balíčku vyberete příslušný počet fotografií a já následně fotky retušuji a odesílám do tisku pokud si tisk objednáte nebo ho máte v balíčku. Fotky jsou hotové do 3-4 týdnů od Vašeho výběru fotografii.Po dohodě předávám fotky osobně v ateliéru. Následně jsou Vaše fotky z galerie smazány.

KVALITA TISKU

Malé formáty fotek 10x15 - 15x23 cm tiskneme termosublimační metodou technologií Mitshubishi. Výhodou sublimačního tisku je mimo jiné i to, že Vaše fotografie mají na sobě tenkou laminační vrstvu, která zabraňuje zanechávání otisků prstů při prohlížení forografií.

Pro dosažení maximální kvality tiskneme velkoformátové fotografie na profesionálních tiskárnách EPSON STYLUS PRO 9900 a EPSON STYLUS PRO 4880. www.tiskfotek.eu

Co mám dělat, když nemohu dorazit na domluvený termín?

Pokud Vám onemocní dítě, je potřeba focení co nejrychleji zrušit. Klidně pište SMS v jakoukoliv hodinu. Ráda Vás objednám na focení znovu.

Jak postupovat při výběru fotografií?

Všechny nafocené záběry nahrávám do soukromé galerie, která je chráněná heslem. Tyto fotografie jsou zmenšené a neupravené. Jedná se pouze o náhledy. Vy si dle zvoleného balíčku vyberete příslušný počet fotografií a napíšete mi do e-mailu čísla fotografií. Já následně fotografie profesionálně retušuji a posílám do tisku. Archivace fotografií je rok od jejich vzniku. Dotisk fotografií je možný. Stačí napsat čísla fotografií a příslušný počet a formát fotek.